Po pierwsze

Design

Projekty naszych stojaków powstają we współpracyz młodymi polskimi dizajnerami. W ich głowach powstają wzory, które udowadniają, że parkingi rowerowe nie muszą być nudne. Każda nasza realizacja to mała instalacja artystyczna i sposób na wzbogacenie miejskiej przestrzeni.

Po drugie

Kontekst

Realizujemy wyłącznie ciekawe wizualnie projekty. Staramy się, by nasze projekty wpisywały się w kontekst miejsca. Dla biblioteki Raczyńskich w Poznaniu zaprojektowaliśmy stojaki-książki, w Sopocie stanęły piłki plażowe i morsy, a Krakowiacy dzięki nam parkują przy smokach i lajkonikach.

Zobacz nasze projekty

Po trzecie

Funkcjonalność

Korzystamy z doświadczeń tysięcy rowerzystów i dbamy o to, by nasze stojaki dobrze służyły użytkownikom. Dobrze wykonany projekt to dla nas taki, który jest nie tylko ciekawy wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalny. Przy takim stojaku zaparkuje każdy rowerzysta, niezależnie od posiadanego roweru i wyposażenia.

Po czwarte

Bezpieczeństwo

Na lokalizacje naszych stojaków wybieramy miejsca, które spełniają określone wymogi bezpieczeństwa. Muszą być to zawsze punkty uczęszczane i dobrze widoczne. Kształt stojaka umożliwia przypięcie do niego ramy roweru, a nie tylko koła. Ponadto ich kształt i krawędzie są zawsze bezpiecznie wyprofilowane.

Po piąte

Współdecydowanie

Nic dla Was, bez Was! Działając na rzecz rowerzystów liczymy się przede wszystkim z ich zdaniem i potrzebami. Stojaki stawiamy tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. O tym, gdzie ich brakuje informują nas rowerzyści, pracodawcy, a także instytucje, samorządy, urzędnicy i oficerowie rowerowi, z którymi konsultujemy nasze projekty.

Fundacja Allegro All For Planet

Jak każda fundacja działamy dzięki finansowemu wsparciu darczyńców. To dzięki Waszym wpłatom od lat skutecznie rozwijamy infrastrukturę rowerową w naszym kraju. Wpłacając nawet niewielką kwotę, pomożesz nam stawiać stojaki rowerowe w polskich miastach. Zmieniaj z nami rzeczy na lepsze.Chcę wesprzeć fundację