17.12.2012

Webstarfestival 2012

Serwis zaparkujklimatycznie.pl nagrodzony przez Internautów

12 grudnia w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Webstarfestival 2012. Decyzją Internautów, serwis www.zaparkujklimatycznie.pl otrzymał tytuł Strony Roku w kategorii stron społecznych. Serwis był częścią kampanii społecznej realizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.

„Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” to akcja, której głównym celem była popularyzacja roweru jako ekologicznego i wygodnego środka transportu. W czasie jej trwania, uczestnicy wskazywali między innymi miejsca, w których najbardziej brakuje miejsc parkingowych dla rowerów. A jednocześnie brali udział w rywalizacji województw. Te regiony, których mieszkańcy zdobyli najwięcej kilometrów, wzbogaciły się w sumie o 100 nowych stojaków rowerowych od Fundacji Allegro All For Planet.

Na potrzeby akcji, powstał dedykowany jej serwis internetowy, który wyróżniał się innowacyjnością i atrakcyjnymi funkcjonalnościami. Użytkownicy mogli poznać argumenty przemawiające za korzystaniem z roweru, współtworzyć bazę ciekawych tras i przeglądać propozycje innych. Serwis był także zintegrowany z aplikacją na urządzenia mobilne. Dzięki temu, trasy rowerowe można było dodawać również w oparciu o technologię śledzenia sygnału GPS. Wystarczyło wsiąść na rower i włączyć aplikację, a ta zapisywała ślad wyprawy i dodawała ją do bazy tras. Dzięki temu udało się stworzyć katalog ponad 1000 propozycji wycieczek na „dwóch kółkach”.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza nagroda dla akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. Wcześniej, została uznana za najlepszą kampanię PR roku 2012 w kategorii technologia, IT i komunikacja i otrzymała Złoty Spinacz. Jednocześnie akcja znalazła się w gronie trzech najlepszych w Polsce w kategorii CSR.