7.08.2013

Kolejne stojaki postawione!

Pomarańczowe „małpki” pojawiły się w centrum Włocławka

Mieszkańcy Włocławka mogą już parkować klimatycznie. Miasto wzbogaciło się o siedem stojaków rowerowych Fundacji Allegro All For Planet.

Nowy parking dla rowerów powstał przy ul. 3 Maja w ramach puli z pierwszej edycji akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”.

W dniu montażu odbyło się spotkanie włocławskich władz z dziennikarzami. Na miejscu pojawili się przedstawiciele Polskiego Radia PiK, lokalnych portali (m.in. Moje Miasto Włocławek, Młody Włocławek, Włocławskie 24, Nasz Włocławek), zaś miasto reprezentowała dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji UM Monika Budzeniusz, która tak skomentowała akcję Fundacji Allegro All For Planet:

– Była to taka fajna inicjatywa (…). Stojaki otrzymaliśmy darmo, a postawiliśmy je w centrum miasta, bo jak obserwujemy, rowerzyści musieli swoje pojazdy pozostawiać na przykład przypięte do drzew. (cytat za: www.wloclawek.info.pl).

Akcja została szeroko nagłośniona w mediach lokalnych. Relacja z montażu pojawiła się m.in. na portalu onet.plmmwloclawek.pl oraz dziendobrywloclawek.pl.  

Zobacz galerię zdjęć