29.05.2014

Prestiżowa nagroda dla Fundacji Allegro All For Planet

Wczoraj, w czasie uroczystej gali w Warszawie, Krzysztof Śpiewek odebrał nagrodę „Dobroczyńca Roku 2014” dla Fundacji Allegro All For Planet. Nagrodzono nas za projekt „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, który zarówno kapituła konkursu, jak i Internauci uznali za najciekawszy w kategorii „Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu”.

W uzasadnieniu decyzji podkreślono unikatową formułę akcji, która wykorzystuje zarówno technologie mobilne, jak i elementy grywalizacji (indywidualnej i grupowej), by promować jazdę na rowerze i przyczyniać się do poprawy infrastruktury w Polsce. Doceniono także fakt, że akcja bardzo mocno angażuje lokalne społeczności w walkę o stojaki rowerowe dla swojej okolicy. Tylko w ubiegłym roku  uczestnicy przejechali na rowerach ponad 477 tysięcy kilometrów!

„Dobroczyńca Roku” to największy i najdłużej działający w Polsce konkurs nagradzający społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw. Odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej: Bronisława i Anny Komorowskich, a w kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele największych organizacji biznesowych w Polsce. Każdy projekt oceniany jest przez grono niezależnych ekspertów, którzy wybierają te, reprezentujące „najlepsze standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu”.  W tym elitarnym gronie znalazł się projekt Fundacji Allegro All For Planet. Dziękujemy! 

Zobacz galerię zdjęć