19.06.2014

Zaczynamy rywalizację o stojaki!

Wystartowała trzecia edycja naszej akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. Dzięki niej, na ulicach polskich miast pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych. O konkretnych lokalizacjach zdecydujecie Wy, a dokładniej przejechane przez Was na rowerach kilometry.

Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną „Kręć kilometry” (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa. W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, postawimy nowe parkingi rowerowe. W całej Polsce jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji, w 23 miastach. W tym roku pojawią się kolejne.

- W tej akcji każdy ma wpływ na to, na ile przyjazne rowerzystom będą polskie miasta. Wystarczy niewielki wysiłek i mobilizacja lokalnej społeczności, by nasze stojaki pojawiły się w danym miejscu. I jak pokazuje historia, nie ma znaczenia wielkość miasta, a tylko zaangażowanie jego mieszkańców- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Rowerem do pracy”. Chcemy namówić jak najwięcej osób, by zostawiły samochody w garażu i przesiadły się na „dwa kółka”. Każdy przejechany kilometr to nie tylko lepsza kondycja i zdrowie, ale także szansa na nagrody indywidualne. Przez cały sezon będą się pojawiały kolejne wyzwania konkursowe, w których do wygrania będą między innymi wakacje w Grecji, rowery KROSS i smartfony HTC. Rywalizacja potrwa do końca września, a szczegóły akcji można znaleźć na: http://kreckilometry.pl/

Zobacz galerię zdjęć