1.10.2014

Przejechaliście ponad półtora miliona kilometrów na rowerach!

Takim rekordowym wynikiem zakończyła się 3. edycja organizowanej przez nas akcji „Kręć kilometry”. Te przejechane kilometry zamienią się teraz w dizajnerskie stojaki rowerowe dla polskich miast. Najwięcej- wywalczyli mieszkańcy Wielkopolski. Dalej w rankingu uplasowały się województwa mazowieckie i śląskie. Pula 100 stojaków rowerowych od Fundacji Allegro All For Planet zostanie podzielona pomiędzy 8 regionów.

W gronie zwycięzców znalazły się także województwa małopolskie, pomorskie, łódzkie, dolnośląskie i kujawsko-pomorskie. Dokładne lokalizacje będą znane po szczegółowej analizie Waszych sugestii.

- Szukamy miejsc łatwo dostępnych dla rowerzystów i takich, w których stojaki będą jak najbardziej użyteczne. Do tej pory stawialiśmy je w pobliżu obiektów sportowych, szkół, bibliotek, domów kultury czy w centrach miast, gdzie pojawia się najwięcej osób na rowerach - wylicza Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. W całej Polsce jest już 877 kolorowych stojaków w 116 lokalizacjach, kolejne zamontowane zostaną w najbliższych miesiącach.

Akcję „Kręć kilometry” zorganizowaliśmy już po raz trzeci. Zdobyła do tej pory wiele nagród w konkursach marketingowych, gdzie uznawano ją za najciekawszy projekt CSR w Polsce. Oryginalna jest przede wszystkim jej formuła, która angażuje lokalne społeczności w walkę o stojaki rowerowe dla swojego miasta. Uczestnicy muszą pobrać aplikację mobilną na swój telefon i jeździć na rowerach, a pokonywane przez nich kilometry trafiają na konto wskazanego województwa. Regiony, których mieszkańcy byli najaktywniejsi, otrzymują dizajnerskie stojaki rowerowe od Fundacji Allegro All For Planet. Nagrody otrzymują także osoby, które zaangażują się w rywalizację.  W tym roku były to między innymi wycieczka do Grecji, rowery KROSS i smartfony HTC. 

Zobacz galerię zdjęć