19.06.2015

Już ponad milion kilometrów w wyścigu po stojaki rowerowe

Rywalizacja polskich miast o dizajnerskie stojaki rowerowe nabiera tempa. Rowerzyści przejechali już ponad milion kilometrów w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. W 20 miastach, które zgromadzą na swoim koncie największy dystans, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi dla rowerów.

Aktualny RANKING pokazuje, że szansę na wygraną mają zarówno duże metropolie, jak i mniejsze miasta. Wszystko zależy od aktywności ich mieszkańców, a do rywalizacji może się włączyć każdy. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną „Kręć Kilometry” i jak najwięcej jeździć na rowerze.

- Aplikacja zapisuje przejechane kilometry i dodaje je na konto wskazanego przez uczestnika miasta. Ale to także ciekawe narzędzie dla każdego rowerzysty na co dzień. Rozbudowane statystyki, baza interesujących tras rowerowych, możliwość organizowanie wspólnych przejazdów ze znajomymi - wylicza Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Kampania „Kręć Kilometry” to połączenie rywalizacji indywidualnej i grupowej. Każdy uczestnik jeżdżąc na rowerze zdobywa szansę na nagrody dla siebie, a jednocześnie pomaga swojemu miastu w walce o stojaki rowerowe. Do tej pory Fundacja Allegro All For Planet postawiła je w 29 miastach, w 120 różnych lokalizacjach. Łącznie stojaków rowerowych jest już ponad 900. Po zakończeniu tegorocznej edycji akcji (trwa do 31 sierpnia) na ulicach polskich miast pojawi się kolejnych 100 stojaków rowerowych. 

- Zachęcamy wszystkich do rywalizacji, bo nic nie jest jeszcze przesądzone. Rowerzyści mają czas do końca sierpnia, by powalczyć o stojaki dla swojego miasta - mówi Krzysztof Śpiewek.

To już czwarta edycja kampanii „Kręć Kilometry”. Na uczestników rowerowej rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody indywidualne, w  tym stylowe rowery Batavus, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe. 

Szczegóły akcji dostępne są na stronie: http://kreckilometry.pl/

Bezpłatną aplikację, która umożliwia walkę o stojaki można pobrać tutaj:

iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/krec-kilometry/id666842836?l=pl&ls=1&mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kreckm.mobile&hl=pl_PL

 

Zobacz galerię zdjęć