10.11.2015

Nowe, dizajnerskie stojaki rowerowe dla Jarocina

W piątek 13 listopada o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkich przed Jarociński Ośrodek Kultury, gdzie odbędzie się oficjalne przekazanie dizajnerskich stojaków rowerowych, wywalczonych przez mieszkańców Jarocina w kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”.

Nowe parkingi rowerowe pojawią się przy budynku JOK Jarocin, a także przed Aquaparkiem. Łącznie do dyspozycji mieszkańców będzie 12 stojaków.

Kampania społeczna Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry” zakończyła się we wrześniu. Wziąć w niej udział mógł każdy, wystarczyło pobrać na swój telefon aplikację mobilną i jak najwięcej jeździć na rowerze. Przejechane przez uczestników kilometry trafiały na konto wybranego miasta. 20 miejscowości z największą liczbą kilometrów otrzyma dizajnerskie stojaki rowerowe. Jarocin jest pierwszym miastem w Polsce, w którym w 2015 roku montowane są wywalczone przez mieszkańców stojaki. 

W przekazaniu stojaków rowerowych wezmą udział Zastępca Burmistrza Jarocina Robert Kaźmierczak, Dyrektor Biblioteki Agnieszka Borkiewicz, Zygmunt Malina, który zaangażował się w propagowanie akcji wśród mieszkańców, Prezes Zarządu Jarocin Sport Przemysław Musielak, Członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet Krzysztof Śpiewek oraz grono rowerzystów z Jarocina. 

Zapraszamy!