10.02.2016

Nowe stojaki rowerowe dla Nowego Tomyśla

Już niedługo startuje nowy sezon rowerowy! Rowerzyści z Nowego Tomyśla zadbali o to, żeby mieć gdzie parkować swoje dwa kółka. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w kampanię społeczną Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”, w Nowym Tomyślu pojawiło się 10 nowych stojaków rowerowych. Nowe parkingi dla rowerzystów stanęły przed gmachem Biblioteki Miejskiej i Powiatowej w Nowym Tomyślu.

Aby wygrać stojaki rowerowe dla swojego miasta, rowerzyści musieli ściągnąć na smartfony aplikację mobilną „Kręć Kilometry”, a następnie jak najwięcej jeździć na rowerze. Przejechane przez nich kilometry, trafiały na konto wybranego miasta. Rowerzyści z Nowego Tomyśla okazali się w poprzednich edycjach kampanii jedną z najbardziej zmobilizowanych grup w Polsce.

- Gratulujemy wyniku i cieszymy się, że możemy dzięki temu poprawiać infrastrukturę rowerową w Waszym mieście. Bezpieczne stojaki rowerowe, które jednocześnie wyróżniają się ciekawym wzornictwem to jest coś, czego w polskich miastach nadal brakuje. Sukcesywnie to zmieniamy, od dzisiaj także w Nowym Tomyślu – mówi Krzysztof Śpiewek Członek Zarządu Fundacji Allegro All for Planet.

Do tej pory odbyły się już cztery edycje kampanii społecznej „Kręć Kilometry”, a w całej Polsce jest już ponad 930 stojaków rowerowych w 125 lokalizacjach. O kolejne parkingi rowerowe dla miasta, będzie można powalczyć wkrótce.

Więcej o akcji: http://kreckilometry.pl/

Zobacz galerię zdjęć