18.03.2016

Częstochowa, Słupca i Hel – kolejne miasta z nowymi parkingami dla rowerów

Dobre wiadomości dla rowerzystów przed zbliżającym się sezonem wiosennym. W kolejnych miastach, które były laureatami kampanii „Kręć Kilometry” pojawiły się stojaki rowerowe Fundacji Allegro All For Planet. Z nowych miejsc parkingowych mogą już korzystać mieszkańcy Częstochowy, Słupcy i Helu.

Stojaki pojawiły się przed Wydziałem Nauk Społecznych Akademii Jana Długosza w Częstochowie, przy wjeździe na Stary Rynek przy ulicy Mickiewicza w Słupcy oraz w Parku Kaszubskim w Helu. 

Aby miasto otrzymało stojaki rowerowe, rowerzyści musieli ściągnąć na swoje smartfony aplikację mobilną „Kręć Kilometry”, a następnie jak najwięcej jeździć na rowerze. Przejechane kilometry trafiały na konto wybranego miasta. Miejscowości z największym dystansem w rankingu wygrywały  parkingi rowerowe. 

Bardzo cieszy nas to, że w każdą kolejną edycję kampanii „Kręć Kilometry” włącza się coraz więcej miast i rowerzystów – mówi Krzysztof Śpiewek, manager projektów CSR w Allegro. To właśnie ogromne zaangażowanie lokalnych społeczności sprawiło, że Fundacja postanowiła w ubiegłym roku ufundować dodatkowe stojaki i poszerzyć listę „miast-laureatów” do 22. W ten sposób na liście nagrodzonych znalazł się Hel.  

Już niedługo rusza kolejna edycja kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry” Więcej informacji wkrótce.

 

Zobacz galerię zdjęć