11.05.2016

Nowe stojaki dla rowerzystów we Wrocławiu i Rawiczu

Rawicz i Wrocław mają dwa nowe miejsca, w których można bezpiecznie zaparkować swój rower. To właśnie w tych miastach pojawiły się nowe stojaki Fundacji Allegro All For Planet. Stojaki są nagrodą za zaangażowanie mieszkańców w kampanię społeczną „Kręć Kilometry” z zeszłorocznej edycji.

Rowerzyści z Rawicza mogą zaparkować swoje rowery przy Dworcu PKP przy ulicy Dworcowej. Z kolei mieszkańcy Wrocławia i turyści mogą na „dwóch kółkach” odwiedzić słynne ZOO. Stojaki pojawiły się przed wejściem głównym do ogrodu zoologicznego przy ul. Wróblewskiego.

„Gratulujemy Rawiczowi i Wrocławiowi. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w naszą kampanię społeczną, rowerzyści w tych miastach mogą skorzystać z bezpiecznych stojaków rowerowych. Mamy nadzieję, że także w tegorocznej edycji kampanii „Kręć Kilometry” Wrocław i Rawicz zajmą wysokie miejsca" - mówi Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Piąta edycja kampanii „Kręć Kilometry” trwa od początku maja. Do tej pory rowerzyści przejechali już ponad 200 000 kilometrów, a przed nami jeszcze kilka miesięcy rowerowej zabawy! Aby przyłączyć się do rywalizacji wystarczy ściągnąć aplikację mobilną „Kręć Kilometry” i jak najwięcej jeździć na rowerze. Przejechane kilometry trafią na konto wybranego miasta. Te, których mieszkańcy wykręcą największą ilość kilometrów dostaną bezpieczne stojaki rowerowe. Więcej informacji i aktualny ranking można znaleźć na www.kreckilometry.pl

 

Zobacz galerię zdjęć