11.07.2016

Woodstockowicze staną do rywalizacji

W Kostrzynie nad Odrą szykują się nie tylko muzyczne emocje. Po raz pierwszy w historii Przystanku Woodstock, uczestnicy festiwalu staną do bezpośredniej rywalizacji o stojaki rowerowe dla swojego miasta. To element kampanii społecznej „Kręć Kilometry” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.

Woodstockowicze biorą udział w rowerowej rywalizacji już od 3 lat. Ale w tym roku po raz pierwszy już w czasie trwania festiwalu zostanie rozstrzygnięta rywalizacja i dowiemy się, które miasto wygrało nowy, klimatyczny parking rowerowy. O wyniku zdecyduje liczba kilometrów przejechanych na rowerach stacjonarnych na rzecz danego miasta. Laureat zostanie ogłoszony ze sceny w czasie finałowego koncertu. 

„Woodstockowicze mają okazję pokazać jaka siła w nich drzemie. Wsiadając na rower i wykręcając kilometry mogą zdobyć stojaki dla swojego miasta. Mam wielką nadzieję, że ten pozytywny wyścig pozwoli stworzyć atmosferę zdrowej rywalizacji w festiwalowej przestrzeni” – zachęca do walki Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Rywalizacja odbywać się będzie w Strefie Allegro na rowerach stacjonarnych. Każdy uczestnik ma zadanie przejechać 2 kilometry i przekazać je na konto swojego miasta. W strefie wyświetlany będzie aktualny ranking, co powinno dodatkowo zmotywować Woodstockowiczów z różnych części Polski do walki o stojaki rowerowe dla swojej okolicy. 

„To będzie kolejny, wielki zastrzyk pozytywnej energii. Gorąco liczę na to, że jeśli przedstawiciele jednego miasta zobaczą, że brakuje im trochę do wygranej, skrzykną z pola Woodstockowiczów ze swojej miejscowości, by nadrobić kilometry” – opisuje Agata Stachowiak z Allegro.

Kilometry przejechane na Woodstocku trafią także do ogólnego rankingu miast w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. Szczegóły można poznać na stronie: www.kreckilometry.pl Rywalizacja trwa do 30 września. Po jej zakończeniu, Fundacja Allegro All For Planet postawi 300 nowych stojaków w 20 miastach z najlepszym wynikiem. Woodstockowicze wezmą także udział w największym w Polsce badaniu opinii rowerzystów.

 

Zobacz galerię zdjęć