12.08.2016

Wrocław Bike Challenge odwołany

Drodzy uczestnicy Bike Challenge we Wrocławiu, być może już wiecie, że niedzielna impreza we Wrocławiu została odwołana przez organizatorów ze względu bezpieczeństwa. Jest nam przykro, że w związku z zaistniałą sytuacją nie spotkamy się z Wami w Strefie Allegro Zaparkuj Klimatycznie.

Drodzy uczestnicy Bike Challenge we Wrocławiu, 

być może już wiecie, że niedzielna impreza we Wrocławiu została odwołana przez organizatorów ze względu bezpieczeństwa.

Jest nam przykro, że w związku z zaistniałą sytuacją nie spotkamy się z Wami w Strefie Allegro Zaparkuj Klimatycznie.

Organizator imprezy wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie, z którym możecie zapoznać sie poniżej: 

Przez ostatnie tygodnie, organizator wraz ze służbami mundurowymi wypracowywał taką organizację ruchu w dniu zawodów, która będzie bezpieczna dla zawodników i zminimalizuje utrudnienia dla okolicznych mieszkańców. Niestety po ostatnich konsultacjach okazało się, że pogodzenie tych interesów nie jest do końca możliwe. Dlatego nie chcąc ryzykować najważniejszej kwestii – czyli bezpieczeństwa zawodników- podjęliśmy razem z służbami decyzję o odwołaniu imprezy.

Zawodnicy, którzy mieli wykupione pakiety na wrocławskie zawody otrzymają zwrot kosztów zakupu. Wszyscy chętni mogą odebrać swoje pakiety startowe w biurze zawodów (do godziny 21:00 w sobotę). Jednocześnie zawodnicy zostaną zaproszeni do bezpłatnego udziału w poznańskiej edycji imprezy (w ramach obowiązującego limitu miejsc na poszczególnych dystansach). Mamy nadzieję, że za kilka tygodni, wszyscy spotkamy się na starcie Bike Challenge Poznań.

Za wszystkie trudności związane z odwołaniem imprezy bardzo przepraszamy. Jednocześnie podkreślamy, że w kwestii bezpieczeństwa zawodników na trasie nie ma miejsca na żaden kompromis.